פסטיבל תור הזהב

פסטיבל תור הזהב ה- 11
חגיגה רב תרבותית בינלאומית באשדוד

חול המועד פסח  29.3-13.4 – מוקדי התרבות בעיר אשדוד.

איתי לוי, חנן בן ארי, יהורם גאון, מרים טוקאן, שמעון בוסקילה, ז’קו חזן, רנין, מיכל בן צבי, התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד, תזמורת האופרה הקאמרית אשדוד, אנסמבל BALAGAN, להקת GNB (ג’אורג’יאן נאשיונאל בלט), להקת KAZBEGI ועוד.

פסטיבל תור הזהב, חוגג את שנתו ה11 בשישה ימים של חגיגה רב תרבותית סוחפת. בפסטיבל שיתופי פעולה ייחודיים, חד פעמיים המשקפים את הפתיחות בתרבות היהודית והישראלית לאורך הדורות. הפסטיבל מציע מגוון רחב של הפקות מקור ויארח השנה גם אמנים מחו”ל המגיעים במיוחד לקחת חלק בחגיגה התרבותית לצד אמנים ישראלים מוכרים ואהובים. בפסטיבל ייצוג למגוון תרבויות המרכיבות את המרקם הייחודי של ישראל- התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד, הרכב אמנים מצרפת לראשונה בישראל, חגיגת מוזיקה טורקית עם אמנים מאיזמיר וישראל, מופע פלמנקו עם שילוב מיוחד ועכשווי בין פלמנקו, מוזיקה ערבית ומוזיקה מקורית עם מיכל בן צבי והזמרת מרים טוקאן, מופע מוזיקלי מתרבות תוניסיה ועוד. שילוב מופעים מיוחדים אלו המביאים את הקולות והנוסטלגיה ויוצרים פסיפס המחבר בין כל קצוות הקשת בחברה הישראלית.

הפסטיבל מספק לאורחיו מסע מוזיקלי ברחבי העולם, עושר מוזיקלי שחושף את הקהל לסגנונות ולתרבויות במגוון שפות: לדינו, טורקית, יוונית, ארגנטינאית, צרפתית, רוסית, טוניסאית לראשונה ערב חשיפה בשיתוף המכללה תעסוקתית ללימודי מוזיקה ומקצועות הבמה אשדוד של צעירים וצעירות עם צרכים מיוחדים .  במקביל להופעות יתקיימו במהלך ימי הפסטיבל סיורים מודרכים בבתי כנסת מרכזיים בעיר ותערוכת תור הזהב בבית אריה קלנג של תלמידי המגמה לאמנות במוזיאון אשדוד לאמנות.

פסטיבל תור הזהב הוא אחד מאירועי התרבות המובילים בעיר אשדוד, עיר שחרטה על דגלה לקדם את היצירה המקומית והתרבות הישראלית. אירועי הפסטיבל יערכו במספר מוקדי תרבות באשדוד לאורך ימי חול המועד פסח ויחתמו באירוע מימונה ייחודי וחגיגי שיכלול כנס אקדמי ומופע מוזיקלי של התזמורת האנדלוסית הישראלית  אשדוד .

ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי: ״פסטיבל תור הזהב, המתקיים באשדוד זו השנה ה-11, מעלה על נס את הרב-תרבותיות בחברה הישראלית, ומאגד מגוון רחב של סגנונות תרבות מהארץ ומרחבי העולם. העיר אשדוד ידועה בפסיפס תרבותי מגוון, ומזמינה אתכם ליהנות במהלך ימי הפסטיבל מהפקות מקור ייחודיות, שיתופי פעולה ומופעים של אמנים מובילים מישראל ומחו״ל.

אני מאחל לכם הנאה מרובה מההיצע האומנותי העשיר, המחבר בין תרבויות ומסורות שונות, לכל אורך ימי הפסטיבל״.

יו״ר המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל הגב’ טלי סהרוני ומנכ״ל המרכז לפיוט ושירה מר ישראל אוחיון : ״תודה מיוחדת לראש העיר ד״ר יחיאל לסרי על העזרה והתמיכה בפסטיבל ובהזדמנות זו לשר התרבות הנכנס מר מיקי זוהר על תמיכת משרד התרבות ,לחברה העירונית לתרבות ופנאי בראשות מר אורן טואיל, אגף אירועים עירית אשדוד בראשות הגב’ איריס נפתלי ולמנהל האמנותי ומפיק הפסטיבל עו״ד יוסי עטר, מאחלים לכם המשתתפים והאמנים החשובים שלוקחים חלק בפסטיבל החשוב הזה, הנאה צרופה ממופעי תרבות מיוחדים ונדירים שמתקיימים במסגרת הפסטיבל. בואו ליהנות בפסטיבל .״

לאתר הפסטיבל לחצו כאן

כרטיסים במוקד החברה העירונית לתרבות ופנאי 6452*

בין השעות 09:00-16:00

29-13 מרץ | יוֹם רְבִיעִי-יוֹם חֲמִישִׁי | 00:00
  • location אשדוד
  • time חול המועד פסח
  • phone *6452
  • site אתר