• 26-31  ינואר
הוספה ליומן 26-01-2020 31-01-2020 true סיפורי מרק אשדוד

חורף חם באשדוד- שבוע המרקים ינואר 2020

עם שקדי מרק או קרוטונים? למשך שבוע אחד – מספר ממסעדות העיר יוסיפו לתפריט מנת מרק מיוחדת במחיר של 10 ₪ בלבד (בכפוף לתנאי המסעדה). שורפה  בוכרי (מרק כבש), מרק ח’רירה (משי) מרוקאי, מרק עוף בקארי ועוד מגוון גדול של מרקים.  26-31 בינואר. חורף חם!

לכל מנה יש את הסיפור שלה, ואין שום מנה שמספרת יותר מקערת מרק חמה. בשיאו של החורף, תקיים החברה לתיירות אשדוד את “שבוע המרק”  בו כמה ממסעדות העיר יוסיפו לתפריט שלהן במשך שבוע מנת ספיישל של מרק שהשף או הבעלים אוהבים במיוחד. המרקים יימכרו במסעדות במהלך השבוע במחיר מיוחד של 10 ₪ בלבד (בכפוף לתנאי המסעדה המגישה).

אפרת אספה ממסעדת אדיס עלם האתיופית תכין מרק עדשים על פי מתכון מהכפר בו נולדה, במסעדת ראיחונה יגישו שורפה – מרק כבש בוכרי, מסעדת רונג’אן התאילנדית תציע מרק עוף בקארי, ב”זה” מכינים מרק אפונה מוקרם ועוד המון מרקים טעימים.

המסעדות המשתתפות ב”שבוע המרקים”: אדיס עלם (מרק עדשים אתיופי), אלדין בשדרה (מרק ח’רירה מרוקאי), ארמיס (מרק בצל), “זה” (מרק אפונה מוקרם), ווקס (מרק בורשט רוסי),  נמסטה (דאל עדשים הודי), איווה (מרק גריסים), עלמא ו-מא (מרק תירס בקארי אדום וחלב קוקוס), חומוס כהן (מרק עדשים וגזר), טירמיסו (מרק בטטה), ראיחונה (מרק שורפה בוכרי), רונג’אן (מרק עוף בקארי), פיתה בסטה (מרק שעועית טריפולטאי),  צ’ון-לי (מרק חמוץ-חריף סיני), “הבוכרי” (מרק אנטיפסטי עם בשר) ומסעדת “חצר אחורית” עם מרק אסיאתי מיוחד הכולל עוף, ג’ינג’ר, אפונה ושיטאקי.

שבוע המרק  – 26 עד ה31 בינואר.

IMG-20191229-WA0061
  • 17-16  ינואר  | 12:30
  • 08-9221883
הוספה ליומן 17-01-2020 16-04-2020 true BEAT | די-ג”יי ואמ... יאיר 2, אשדוד

BEAT | די-ג”יי ואמנות הסאונד”

 אוצרות וניהול אמנותי: מרינה פוזנר

אירוע פתיחה ומסיבת די-ג”יי : יום שישי ה-17.1.20, בשעה 12:30,

נעילה: 16.4.20, בית אריה קלנג באשדוד

אירוע הפתיחה של התערוכה בבית אריה קלנג יהיה פתוח לקהל הרחב חינם, כולל מסיבת צהריים עם דיג’אים מקומיים ומחוץ לאשדוד, הופעות לייב ובשיתוף הברים בעיר.

הכניסה חופשית !!!

**************************************

בתקופה בה הדיג’יי כדמות וכמקצוע הפך לפופולארי ונחשק, בעידן שבו יצירה וידע נצרכים באופנים חדשים, התערוכה תביא מבט חדש במסגרת מוזיאלית לקהל הרחב על דמות הדיג’יי, על יצירה מוזיקלית, על הכלים השונים, על הטכניקות המשתנות, על התפתחות המקצוע, על אחורי הקלעים ועל האנשים שעומדים מאחורי התעשייה. בנוסף ייחשפו המבקרים להתפתחות ההיסטורית בציוד המקצועי של הדיג’יי, משנות ה-90 ועד היום.

התערוכה תציג גם מבט גלובלי על הנושא וגם את המבט המקומי על מוזיקה, דיג’אים והסביבה המאפשרת לאלו להתקיים תוך הצצה אל פס הקול של העיר אשדוד. אופי התערוכה יהיה חווייתי, ויתבסס על עבודות וידאו וסאונד לצד מייצבים אינטראקטיביים. בתערוכה משתתפים אמני סאונד ווידאו ומעצבים. שותפים לתערוכה מקומות הבילוי המרכזיים באשדוד ודיג’אים.

הכנסת שמותיהם של דיג’אים לשיח האמנותי, הוא מהלך חלוצי שנעשה על ידי בית אריה קלנג אשר פנה  לפוזנר לאצור את התערוכה, ורק מניח את האבן הראשונה לפעולות מעין אלו.

המיצב המרכזי בתערוכה הוא “הסטודיו של האמן”. האולפן של הדיג’יי, הסביבה בה הוא יוצר, חוקר, חולם, מסדר ומוציא לפועל את המוזיקה. במשך התערוכה, יהפוך המייצב גם לתחנת רדיו שתשודר כסטרימינג לייב לערוץ YouTube ייעודי וגם כ- Boiler room לייב בגלריה. בכל פעם יהיה שיתוף פעולה בין בר מקומי-אשדודי אחר לבין דיג׳יי אורח מוכר.

“קיר אינסטגרם” מייצב נוסף בתערוכה, בו יוצגו צילומים של האולפן הבייתי של דיג’אים ואמני מוזיקה.

ASHDOD MIX שיתוף פעולה בין אמני הסאונד והווידאו ​ שי מלכה ושי קאן, אשר יצרו יחד על בסיס הקלטות, סאונד של העיר וצילומי וידאו, עבודה שמניחה את הפסקול של אשדוד. יצירה רב חושית וייחודית למקום שמחברת בין הפקה, מיקס סאונד, לבין יצירת ביט ויזואלי שמעמיק את היצירה ומעניק לה נוכחות .

אמן הסאונד יוגב אמסלם לוקח את הצלילים של אשדוד ובאופן הפוך מזמין את הקהל להתנסות ביצירה מוזיקלית ואינטראקטיבית.

עבודות וידאו וסאונד שמופקות במיוחד לתערוכה בשיתוף מכללת bpm ובהשתתפות מיטב הדיג’אים ואנשי מקצוע, יעניקו הצצה אל אחורי הקלעים, יניחו קווי מתאר לאמנות של היצירה, יחשפו צדדים משעשעים של דיג’יי ויתנו גם את הקול הנשי במקצוע.

מייצב נוסף בתערוכה, לילות אשדוד, שהינו מיצב אינטראקטיבי, אינטימי ברוח חיי הלילה בעיר, של המעצבת יקטרינה אלכסנדרוב שמזמין להצצה היסטורית למקומות בהם הכל מתחיל, במקרה הזה בסצנה המקומית .

התערוכה היא פרי יוזמה של בית אריה קלנג ותתקיים בשיתוף של החברה העירונית לתרבות אשדוד ובתמיכת עיריית אשדוד, בירה מכבי המזוהה עם תרבות אלטרנטיבית ותומכת ביצירה מקומית צעירה, מכללת BPM– המכללה של תעשיית המוסיקה וחברת Pioneer israel  המספקת ציוד מקצועי לדיג’יי.

פתיחת התערוכה ומסיבה ביום שישי ה-17 בינואר בשעה 12:30,

תאריך נעילה- 16.4 באפריל 2020

כניסה לתערוכה ללא תשלום

לקבוצות המעוניינות בהדרכה, בתיאום מראש ובתשלום.

לפרטים נוספים 08-9221883

בית אריה קלנג, בית האמנים החדש בגבעת יונה, יאיר 2, אשדוד,

שעות פעילות בית האמנים:

ימים א’-ה’     08:00- 18:00

יום ו             09:00 – 13:00

שבת            סגור

צילום הסטודיו של מור אמיתי
צילום: מור אמיתי

 

מהסטודיו של האמן
צילום: כוכב שחר

 

צילום תמונה עליונה: קטרינה אלכנדרוב