חוף גיל

חוף מיוחד לגולשים על שם גיל שניאור ז"ל שנהרג בחוף לאחר שנפגע בראשו מסלעי המרינה. החוף נמצא צמוד למרינה מצידה הדרומי, בין החוף הנפרד לשובר גלים הדרומי של המרינה.

החוף לא מוכרז, אין בו שירותי הצלה ושירותים אלא יש רק מקלחות וסטנד לגלשנים.

כללי התנהגות גולשים:

  • חוק הזכות על הגל: הזכות על הגל שייך לגולש הקרוב לשבירה הראשונה של הגל והגבוהה ביותר, המשמעות היא שאם אתה חותר על גל עם שבירה ימנית, ומימינך נמצא גולש שחותר גם הוא על הגל עליך לצעוק ולהזהירו שהזכות על הגל היא שלך.
  • חוק אל תבריז גלים: כלל זה קשור לחוק מספר אחד ומהווה את אחד הכללים החשובים בחוקי מוסר הגולשים. המשמעות של הברזה/ גניבת גל היא כאשר מישהו כבר גולש על הגל או שבכוונתו לרדת גל וגולש אחר תופס את אותו הגל ומתמקם לפניו, הוא מפריע לתנועתו ולא פחות מכך מסכן את שניהם. תמיד תזכור לפני שאתה מתפתה להבריז גל, ולא משנה עד כמה הגל מושלם, אם תבריז את הגל אתה תרגיש רע מאוד עם עצמך, הגולש שהברזת לו יתעצבן מאוד והגל ייהרס לשניכם.
  • חוק חתירה: זהו חוק הגיוני, נחוץ וחשוב שגולשים רבים נוטים להתעלם ממנו אם במכוון או שלא במודע. לעולם אל תחתור ישירות אל כיוון הפיק שבו גולשים או תופסים את הגלים. רצוי לחתור בעיקוף של הגלים משמאל או מימין (דרך ה-Channel) במקום שבו הגלים אינם נשברים ואין בו גולשים. בחופים ארוכים שבהם שבירות הגלים רציפות יהיה קשה יישם את החוק אך לרוב ישנם מקומות שדרכם אפשר לחתור ואין בהם הרבה גולשים. חוק זה חשוב לא רק בגלל גורם ההפרעה כי אם גם לזהירות ומניעה של תאונה.
  • חוק אל תנטוש את הגלשן: כמו כל שאר החוקים גם כלל זה חשוב עד מאוד ובמיוחד בחוף צפוף. תמיד תשמור על שליטה ומגע עם הגלשן. גלשנים הם מגושמים וגדולים, יש להם פינות חדות וחרבות משוננות, אם אתה נוטש את הגלשן ונותן לו להיסחף ללא שליטה לבסוף הוא עלול לפגוע בראשו של מישהו. המשמעות של נטישת גלשן היא שבמקרה והגל נשבר לפניך והר של קצף נע לכיוונך – אל תשליך את הגלשן לצד או לאחור ותצלול. אם בקרבה מאחוריך יהיה גולש אחר רוב הסיכויים שהוא ייפגע מהגלשן.
  • חוק כבוד לחוף: כלל ברזל חשוב ביותר! אל תלכלך, אל תזהם, תאסוף את הלכלוך שהבאת אל החוף ואם אפשר אז גם תאסוף קצת מסביבך. נהג בחוף ובים כמו היה ביתך!
  • חוף גיל, אשדוד